صحبتی با هموطنان گرجی

   دوستان عزیز اگر در پنجاه سال پیش ما گرجیان برای هموطنانمان ناشناخته بودیم زیاد جای تأسف نبود چون در آن زمان دنیا به شکل امروزی پیشرفت نکرده بود و ارتباطات شاید در حد یک تلفن معمولی هم نبود. شما تصور کنیداز پنجاه سال پیش تا کنون چقدر وسایل ارتباطی گسترش پیدا کرده وتا چه اندازه سطح فرهنگ مردم بالا رفته است .اگر شما کتاب ایرانیان گرجی را مطالعه کرده باشید راجع به تحصیل کردگان آن زمان(25 سال پیش) در فریدونشهر صحبت شده با امروز مقایسه کنیدو متوجه می شوید که اکنون صدها نفر به تحصیلات عالیه راه پیدا کرده اند .<?xml:namespace prefix = o ns = "urn:schemas-microsoft-com:office:office" />

       آن موقع اولین کتاب را با نام "ایرانیان گرجی" دوست عزیزمان آقای محمد سپیانی به رشته تحریر درآوردند که باید گفت جرقه ای بود برای مردم گرجی نشین فریدونشهر تا بیشتر از گذشته به هویت خود پی ببرند و اکنون آقای سعید مولیانی با انتشار کتاب "جایگاه گرجی ها در تاریخ و فرهنگ و تمدن ایران " این خلأ تاریخی گرجی شناسی را پر نمودند . میتوان گفت این کتاب از کاملترین کتب راجع به گرجیان ایران است. لازم به ذکر است که  آقای ملک محمد رحیمی نیز کتابی با نام "گرجی های ایران" چاپ نمودند .

      این دوستان وظیفه فرهنگی خود را به هموطنان گرجی خود ادا نمودند که از همه این عزیزان باید تشکر و قدردانی نمود.

ولی مطلب اصلی که می خواهم بگویم این است که در دنیای امروزی تنها این کافی نیست بیایید تا از این فرصتی که دنیای ارتباطات در اختیار ما گذاشته استفاده کرده و افتخارات گرجیان را که حتی گاهی از جان و مال خود مایه گذاشتند و برای کشور عزیزمان ایران سربلندی و سرافرازی بدست آوردند به گوش هموطنانمان برسانیم و مهمتر از همه آن که بتوانیم در این دنیای وسیع ارتباطی جایگاهی هم برای خود داشته باشیم .

      من از همه شما تقاضا دارم اگر مطلبی دارید که فکر می کنید برای هموطنانمان مفید می باشد تا بیشتر با گرجیان آشنایی پیدا کنند برای من بفرستید تا از آن در وبلاگ خود( اگر مایل باشید با نام خودتان) استفاده کنم .

پیشاپیش از همه شما سپاسگزارم.

/ 0 نظر / 8 بازدید